• slajd 2

• slajd 3

• Centrum

i Regulacyjnych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe dotyczące sądowej kontroli decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dowodowych organizowane przez Forum Dyskusyjne Praktyków Prawa Konkurencji oraz Prawa Konsumenckiego (Forum) oraz CARS w dniu 14 marca 2023.

W ramach warsztatów w pierwszej części głos zabiorą prof. dr hab. Marek Kolasiński (UMK, Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak) oraz dr hab. prof. UW Maciej Bernatt (CARS WZ UW). Następnie w  moderowanej przez mec. Krzysztofa Kantona (Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak) dyskusji panelowej udział wezmą dr Małgorzata Kozak (Utrecht University), dr Dominik Wolski (GWSH), mec. Robert Gago (Greenberg Traurig), dr Joanna Mazur (CARS WZ UW) oraz b. Prezes UOKiK Adam Jasser (CARS WZ UW).

Prelegenci i paneliści szczególną uwagę poświęcą kwestiom:

–  praktyki sądowej kontroli decyzji Prezesa UOKiK oraz ich funkcjonalnego otoczenia,

–  analizy orzecznictwa z lat 2004-2021,

–  porównaniu rozwiązań funkcjonujących w systemie polskim ze standardami unijnymi,

–  specyfiki postępowań dotyczących rynków cyfrowych.

Warsztaty odbędą się 14 marca 2023 r., w godzinach 17:00–20:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie (Aula C).

Udział w wydarzeniu można deklarować mailowo, pisząc na adres Forum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.