• slajd 2

• slajd 3

• Centrum

i Regulacyjnych

Zapraszamy do składania abstraktów na międzynarodową konferencję pt."Power, media pluralism, and democracy. Regulatory, legal, or extra-legal responses", międzynarodowa konferencja współorganizowana z Uniwersytetem w Utrechcie nt. wyzwań i rozwiązań prawnych związanych z funkcjonowaniem rynku medialnego. Termin na zgłoszenie abstraktów to 12 lipca 2023 r.

Konferencja skupi się na prawnych lub regulacyjnych odpowiedziach na wyzwania stojące przed mediami, w szczególności dotyczące różnorodności rynku i niezależności politycznej. Mogą one obejmować powody, dla których (obecny) system prawny może być niewystarczający i czy rozwiązania powinny być również znajdowane poza prawem. W związku z tym mile widziani są naukowcy spoza dziedziny prawa, na przykład ze studiów nad platformami lub mediów. Punktem centralnym jest Unia Europejska i jej państwa członkowskie, a celem jest przyczynienie się do solidnych i otwartych demokracji opartych na rządach prawa. Perspektywy porównawcze są również mile widziane.

Call for Papers